Najava ocenjevalnih komisij za natečaj raziskovalnih nalog Urbanih brazd

Program Urbanih brazd je v začetku leta 2011 razpisali natečaj za raziskovalna dela iz petih raziskovalnih področij. Natečaj je afirmativen, zastavljen na način, da bi spodbudil sodelovanje med projekti Urbanih brazd in univerzitetnimi programi. Nanj se je prijavilo 26 študentov in drugih raziskovalcev, ki jih razpisne teme zanimajo. Natečaj je predpostavljal sodelovanje med mentorji, predavatelji, študentkami in študenti v okviru rednega univerzitetnega študija, po drugi strani pa je odpiral možnosti tudi za vse tiste posameznice in posameznike, ki niso (več) vpeti v raziskovalno-univerzitetni prostor, pa v njih tli raziskovalni eros, tudi dijake, da predložijo svoja raziskovalna dela.

Razpisna dokumentacija natečaja je dostopna na povezavi Besedilo natečaja (pdf)

Natečaj ponuja pet angažiranih tematskih področij, ki so hkrati tudi področja, na katerih je programski sklop Urbane brazde v okviru Evropske prestolnice kulture – Maribor 2012 v dveh letih razvil lokalno usmerjene socialne in ekološke programe in alternativne (politične, ekonomske, kulturne in socialne) prakse, s katerimi lahko tudi širša skupnost lažje in inovativneje odgovarja na globalne probleme (vseprisotne finančne, gospodarske, energetske, prehranske idr. krize kapitalizma, z njimi vse večje odvisnosti od mednarodnih sistemov in nacionalnih institucij; etnocentrizem, prekarizacija, diskriminacija, homogenizacija in generalizacija diskurzov o razvoju, viziji, strategiji in prihodnosti, drobitev in rušitev obstoječih progresivnih in solidarnostnih sistemov …). Vsi programi in prakse Urbanih brazd so trajnostno naravnani in se bodo razvijali naprej v okviru Centra alternativne in avtonomne produkcije (CAAP).

V začetku septembra 2012 so bile za ocenjevanje nalog sestavljene ocenjevalne komisije, ki jih sestavlja vodja komisije in dva člana za posamezno raziskovalno področje:

Socialna ekologija: predsednica komisije dr. Milojka Fekonja (UrB); člana doc. dr. Darij Zadnikar (PEF/LJ) in doc. dr. Marta Gregorčič (UrB).

Teorija, znanost in univerza na razpotjih: predsednik komisije mag. Franci Pivec (IZUM MB); člana prof. dr. Jozsef Györkös (UM/FERI) in dr. Maja Godina Golija (ZRC-SAZU/MB).

Angažirano družboslovje in humanistika: predsednik komisije dr. Bojan Musil (UM/FF); člana dr. Andrej Naterer (UM/FF) in Silvija Pehnec.

Premišljanje javnih prostorov, trajnostnega prometa in transportnih alternativ: predsednik komisije dr. Marjan Lep (FG/UM); člana univ. dipl. ing. prometa Josip Rotar (MKM/UrB) in mag. Mateja Kukovec (ZUM)

Pravo in rekuperacija skupnosti: predsednica komisije doc. dr. Suzana Kraljić (UM/PF); člana doc. dr. Boštjan Brezovnik (UM/PF) in dr. Tjaša Ivanc (UM/PF)

Rok za oddajo raziskovalnih nalog je 30. september 2012. Vse naloge, ki bodo na naš naslov prispele po roku oddaje, ne bodo posredovane v ocenjevanje. Raziskovalne naloge bomo šifrirali zato, da lahko zagotovimo anonimno ocenjevanje in jih najkasneje do 2. oktobra 2012 predali ocenjevalni komisiji za posamezno področje, ta pa bo vsa prispela raziskovalna dela ocenila v roku 30 dni. Rezultate bodo predsedniki komisij razpisovalcem (Urbane brazde) sporočili najkasneje do 2. novembra 2012. Vsaka ocenjevalna skupina bo lahko predložila le enega nagrajenca ali nagrajenko za določeno raziskovalno področje.

Javna razglasitev in podelitev nagrad bo na dan otvoritve Centra alternativne in avtonomne produkcije (CAAP), 16. novembra 2012, ob 19.00 na Valvasorjevi 42 v Mariboru. Nagrade bodo podelili predsedniki ocenjevalnih komisij.

 



Koordinate:

Volkmerjev prehod 4
2000 Maribor
M: 040376202
E: info@caap.si

Spletna agencija Arhit